Hizmetler

Tehlikeli Atık Ara Depolama

ÇÖP ADAM ENTEGRE ATIK YÖNETİMİ SAN. TİC.. LTD. ŞTİ tarafından, “Tehlikeli Atık Ara depolama Tesisi” kurulmuş ve işletilmesi planlanmaktadır.

Çöp Adam Tehlikeli Atık Ara Depolama Tesisinde, tehlikeli atıkların geri kazanımı ve nihai bertaraf tesisilerine ulaştırılmadan önce atık miktarı yeterli kapasiteye ulaşıncaya kadar güvenli bir şekilde depolanması sağlanacaktır. Tehlikeli atığın ara depolamasının temel amacı, atıkların geri kazanım tesisileri ve/veya nihai bertaraf tesislerine ulaştırılmadan önce atıkların belli miktarlara kadar toplanması ve biriktirilmesi suretiyle taşımanın ekonomik olmasını sağlamaktır.

Depolamanın güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için Çöp Adam Tehlikeli Atık Ara Depolama tesisi yönetmelikte belirtilen işletme koşullarını taşımakta olup yeterli donanım sistemlerine sahiptir.

Tesisite depolama İşlemi; atık üreticisinin talebi doğrultusunda atıkların yerinde kontrolü ve sınıflandırılması işlemiyle başlamaktadır. Sonrasında lisanslı araçlarla Tehlikeli Atık Ara depolama tesisine getirilen atıkların radyasyon kontrolü ve tartılması işlemleri yapılacaktır. Kontrolden geçen atıkların labaratuoar işlemlerine tabii tutulması sonrasında atıklar uygun depolama alanlarına yerleştirilecektir.